Aktualitātes

Aktuāli lauksaimniekiem

Būtiski ierobežojot neonikotinoīdus, apdraudētas vairākas tautsaimniecības nozares

Būtiski ierobežojot neonikotinoīdus, apdraudētas vairākas tautsaimniecības nozares

27.04.2018

Šodien, 27.aprīlī, neskatoties uz vairāku dalībvalstu pamatotiem iebildumiem, Eiropas Komisijas Augu, dzīvnieku, pārtikas aprites un dzīvnieku barības pastāvīgās komitejas sanāksmē ar 16 valstu balsojumu PAR tika aizliegta augu aizsardzības līdzekļu darbīgo vielu - tiametoksama, imidakloprīda un klotianidīna lietošana atklāta lauka platībās. Turpmāk šos insekticīdus varēs izmantot tikai segtajās platībās ar nosacījumu, ka apstrādātajiem augiem jāpaliek siltumnīcā pilnu veģetācijas ciklu.

LM izstrādājusi vides pieejamības vadlīnijas

LM izstrādājusi vides pieejamības vadlīnijas

24.04.2018

Visā pasaulē, tostarp Eiropas Savienībā un arī Latvijā, aizvien pieaug to iedzīvotāju skaits, kam ir dažāda veida un smaguma pārvietošanās ierobežojumi. Iemesli tam ir dažādi: paaugstinās gados vecu iedzīvotāju skaits, kas joprojām vēlas aktīvi iekļauties sabiedrības dzīvē, uzlabojas tehnisko palīglīdzekļu kvalitāte un pieejamība, ļaujot ievērojami aktīvāk dzīvot tiem cilvēkiem, kuriem ir ļoti smaga invaliditāte. Arī sabiedrībā kopumā mainās attieksme pret invaliditāti, veidojot atbalstošu vidi šo cilvēku pilnvērtīgai līdzdalībai.

LLKA biedru kopsapulcē ievēlēta valde

LLKA biedru kopsapulcē ievēlēta valde

27.03.2018

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) 21.marta biedru kopsapulcē ar pārliecinošu balsu vairākumu uz nākamajiem trim gadiem par LLKA valdes priekšsēdētāju tika ievēlēts Indulis Jansons, graudu kooperatīva „VAKS” vadītājs, bet par priekšsēdētāja vietnieci – Mirdza Feldmane, kooperatīva „Pienupīte” vadītāja.