Notiks seminārs piena lopkopības lauksaimniekiem par govju precīzo ēdināšanu
21.02.2019 DrukātVisus interesentus, bet jo īpaši lopkopības nozares lauksaimniekus š.g. 27.februārī, pl.10:00 aicinām apmeklēt semināru "Govju precīzā ēdināšana – izaicinājums nākotnes piena ražotājiem, ietekme uz vidi". Seminārs notiks Ozolnieku Tautas namā, Rīgas iela 23.
Semināra pirmajā daļā klātesošie varēs iepazīties ar ārzemju pieredzi govju precīzā ēdināšanā. Baltic Agro grupas pārstāvis Vilomix Baltic stāstīs par precīzās ēdināšanas pamatprincipiem un minerālvielu nodrošinājuma precīzu izpildi piensaimniecībā. Savukārt Organe institūta pārstāvis Henning Lynsgo Foged no Dānijas informēs par precīzo slaucamo govju ēdināšanu un Pitstop+ mikroelementu dozētāju. Dienas pirmo daļu noslēgs Lauksaimniecības datu centra pārstāvis ar prezentāciju: Informācijas pārnešana no ganāmpulka uz LDC datu bāzi izmantojot elektroniskās krotālijas.
Semināra otrajā daļā vērtīgu informāciju sniegs Latvijas eksperti. Par precīzās ēdināšanas ekonomisko ietekmi stāstīs LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja Anita Siliņa, savukārt par barības izmantojamību un ietekmi uz vidi informēs LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja Silvija Dreijere. Semināru noslēgs Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes pētnieks Jānis Brizga, informējot par piensaimniecības ietekmi uz vidi.
Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Lopkopības kompetenču centra vadītāja Anita Siliņa: "Slaucamo govju ēdināšanas organizēšanai ir liela nozīme, lai iegūtu augstu ganāmpulka apsaimniekošanas efektivitāti. Galvenokārt tā ir rupjās lopbarības kvalitātes uzlabošana, barības devas sabalansēšana, tās nemainīgums ikdienā, kā arī barības regulāra nodrošināšana uz barības galda. Ja barības deva ir sabalansēta un nemainīga (īpaši ģimenes saimniecību grupā to nodrošināt nav vienkārši, bet ir iespējami), var panākt augstu barības uzņemšanu, līdz ar to nodrošinot labu spurekļa un dzīvnieka veselību, jo tikai vesels dzīvnieks var nodrošināt ienākumus saimniecībai."
Semināru organizē biedrība "Zemnieku saeima".
Pieteikšanās līdz 25.februārim pa tālruni 67027044 vai e-pastā: [email protected]