Dārzkopības nozarei top jauna nozares attīstības stratēģija 2026.-2036.gadam
01.04.2025 Drukāt
Dārzkopības institūts sadarbībā ar dārzkopības nozares pārstāvjiem, izglītības iestādēm, politikas veidotājiem un pārstāvjiem no radniecīgām nozarēm ir uzsācis darbu pie Dārzkopības nozares attīstības stratēģijas izstrādes 2026.-2036.gadam.
Aizvadītās nedēļas nogalē, 28.martā, Rīgā, Atta centrā uz konferenci par stratēģijas lomu nozares attīstībā, kā arī turpmāko gadu vīzijas definēšanu pulcējās vairāk kā 50 dalībnieki.
Kā viena no būtiskākajām dārzkopības nozares attīstības sastāvdaļām, stratēģijā ir ietverta arī kooperācija.
“Atsevišķi ogu audzētāji ir pārāk mazi, it īpaši, ja apsveram eksporta iespējas. Un eksportēt vajag, jo spējam ražot vairāk nekā paši patērējam”, kooperācijas nepieciešamību pamato LPKS “Baltijas ogu kompānija” valdes locekle Māra Rudzāte.
“Arī mēs, izvirzot mērķus attīstībai, kooperāciju iekļāvām kā virzītājspēku, kas ļauj organizēt kopīgu tirdzniecību ar saražotajiem augļiem”, norāda LPKS “Augļu nams” biedre Dace Drošprāte.
“Dārzkopības nozare arvien vairāk sistematizē savu darbu – tiek nosprausti mērķi, veidota attīstības stratēģija, un tas ir apsveicami, jo, ja ir stratēģija, mērķi un uzdevumi, tad mēs zinām, ko pildīt, un tas attiecas arī uz interešu aizstāvību nozarē”, stratēģijas izstrādes nepieciešamību komentē Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) valdes priekšsēdētājs Rolands Feldmanis.
“Galvenais mērķis ir palielināt produkcijas piegādi vietējā tirgū, tostarp, vairāk nokļūstot mācību iestādēs, armijas un citās valsts un pašvaldības iestādēs, kuras veido lielu tirgus daļu”, skaidro LLKA padomes loceklis un dārzkopības virziena vadītājs Edgars Brakše.