Aktualitātes

Aktuāli lauksaimniekiem

Apstiprināti kritēriji Eiropas Savienības piešķirtā atbalsta saņemšanai  piena ražotājiem un cūkkopjiem

Apstiprināti kritēriji Eiropas Savienības piešķirtā atbalsta saņemšanai piena ražotājiem un cūkkopjiem

24.11.2015

Otrdien, 24. novembrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas sagatavoto Eiropas Savienības pagaidu ārkārtas atbalsta piešķiršanas kārtību piena ražotājiem un cūku ganāmpulku īpašniekiem. ES piešķirto atbalstu 8,45 miljonu eiro apjomā šā gada nogalē plānots izmaksāt piena ražotājiem – 7,15 miljonus eiro, cūkkopjiem – 1,30 miljonu eiro, pamatojoties uz zaudējumu apmēru.

Apstiprinātas izmaiņas tiešmaksājumu piešķiršanas un aprēķināšanas kārtībā lauksaimniekiem

Apstiprinātas izmaiņas tiešmaksājumu piešķiršanas un aprēķināšanas kārtībā lauksaimniekiem

28.10.2015

Lai vienkāršotu esošo tiešmaksājumu piešķiršanas kārtību, valdība otrdien, 27.oktobrī, grozīja noteikumus par tiešo maksājumu piešķiršanu lauksaimniekiem. Noteikumi noteic brīvprātīga saistītā atbalsta (BSA) maksimālo apmēru 2015. gadā katram atbalsta shēmas veidam, kā arī precizētu atbalsta likmes aprēķināšanas kārtību. Papildināts aitu gaļas šķirņu saraksts, par kurām paredzēts brīvprātīgais saistītais atbalsts.

Sāks ES atbalsta maksājumu avansa izmaksu lauksaimniekiem

Sāks ES atbalsta maksājumu avansa izmaksu lauksaimniekiem

22.10.2015

Lai mazinātu lauksaimnieku finansiālās grūtības un naudas plūsmas problēmas, ko rada nelabvēlīgā piena tirgus situācija, Zemkopības ministrija informē: novembrī Lauku atbalsta dienests (LAD) lauksaimniekiem veikts vienotā platības maksājuma avansa izmaksu 70% apmērā. Sākot ar 15. novembri, LAD sāks maksājuma par apgabaliem ar dabas vai citiem specifiskiem ierobežojumiem avansa izmaksu 85% apmērā par 2015. gada atbalsta iesniegumiem.